İçeriğe atla Altbilgiye atla

Mars Sekstil Neptün “Hayallerini Gerçekleştir”

Mars-Sekstil-Neptun

Martın ilk haftalarına kadar etkili olabilecek bu açı iradenizle ortaya koyabileceğiniz temaları gösterir.

Mars hareket demektir, spor alanlarınız, mücadele isteğimizi, atılım yapmak harekete geçmek gibi bir etkiyi yaşatır.

Neptün ise balık burcunda kendini rahat hissettiği ve doğal yapısını ortaya koyabildiği bir konumda bulunmakta. Neptün hayaller, spritüalizm, bilinçaltı, rüyalar, yanılsama, narkoz gibi temaları anlatmaktadır.

Sekstil bağlantısı iarde açısıdır demiştik bu sembollerin birleşimi bizi spiritüel alanlarda yeni başlangıçlar yapma, hayallerimizi gerçekleştirmek ya da bilinçaltı sorunlarımızı çözümlemek adına yapacağımız girişimleri desteklemekte. Mesela bu süreçte yogaya başlayabilir, tarot gibi bilinçaltı okuma sanatlarına yönelebilir hatta bu alanlarda yeteneğiniz olduğunu farkederek eğitimlere katılma kararı alabilirsiniz.

Bu açının sadece pozitif etkileri olmamakta eğer kendinizi irade kullanarak yönlendirmezseniz gölge tarafına düşebilir ve kendinizi hayal kırıklıklarınızla mücadele ederken bulabilirsiniz.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri eril saldırganlığı kabullenmektir. Kavga, çatışma ve şiddet yüceltilebilir. Ancak bununla birlikte cinsel yetersizlik de gözlemlenebilir. Bu tarz Marsiyen fantezi-ızdırap modelleri, egoyu sağlıksız bir şekilde besler ve bu transitin vaat ettiği benliği aşma, empati ve anlayış fırsatını değerlendirmenizi engeller. Bu açının bir başka olumsuz kullanımı, uyuşukluğa kapılmak, hayallere körü körüne bağlanıp gerçeklikten kaçmaktır. Alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılıklar, ilüzyon yaratan halüsinatifler bu etki altında çok tehlikelidir. Neptün-Mars ikilisi aldatıcı hareketler şeklinde kendini gösterme riskine de sahiptir.

Natal haritalarınızda hangi evlere düşüyor ve hangi gezegenlerinizle etkileşim yapıyorsa o konu ve alanlarla ilgili de birtakım deneyimler yaşanması mümkündür.

Her ne olursa olsun irade açıları kontrol edilebilir ve haritanın vaadi olumsuz bir etki gösterse de önceden tespit edilerek olumlu semboller çalıştırılarak haritanın üzerine çıkılabilir.

Şimdi düşünün, gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz neler ve bunu bugün başlatmak için ne yapabilirsiniz?

Bir eğitime katılabilir, kitap yazmaya başlayabilir, hayallerinizi şiire, resime, spritüel bir alana aktarılabilir… gibi gibi…

Sevgi ve ışıkla kalın,

AstrologyturkGizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk

Yorum Yap