İçeriğe atla Altbilgiye atla

Satürn – Uranüs Karesi “Büyüklerin Yeni- Eski Savaşı”

saturn-uranus-karesi

Bugün gökyüzünün en ağır abileri olan Satürn ve Uranüs’ün kafa kafaya geldiği, mücadele ve savaşları anlatan açı etkileşimine girdiklerini görmekteyiz.

Burada Jenerasyon gezegenimiz Uranüs 11 derece Boğa burcunda yer alıyor, Uranüs toplum üzerinde yenileyici ve dönüştürücü bir etkiye sahip olur, bulunduğu burç doğası sebebi ile de katı, sert bir yapıda olduğundan bize kalıplar, ön yargılar, tabular ve sağlam sandığımız pek çok alanla ilgili yeniden yapılanmaları gündemimize getirebilir. Bu noktada toprak ve zemin ile ilgili olduğundan deprem konularını da gündeme getirebilir. İnşallah böyle bir somut yıkıma şahit olmayız da daha manevi alanlarımızda yaşarız.

Diğer taraftan kişisel, güçlü gezegenlerimizden olan Satürn 11 derece kova burcunda yer almakta, Satürn eski yapıları korumak, tutmak ve gelenekselcilik ile ilgili iken kova burcu tam tersi özgürlükçü ve yenilikçi bir teması vardır. Ancak Satürn bu yerleşimde güçlüdür, yöneticisi olduğu bir burçtadır. Kişisel ve toplumsal anlamda kendimizi baskı altında hissederek potansiyelimizi ortaya koyma mücadelesi verebiliriz. Satürn aynı zamanda Oğlak burcunun da yöneticisi ve Dolunay bu hafta Oğlak burcunda gerçekleşti dolayısı ile bu açı ekonomik anlamda artık işlemeyen, bize fayda sağlamayan yapıları, tutumları yıkılabilir. Geleneksel olanı yıkmak için bazen önce isyan etmek, bu gidiş, gidiş değil, yeter artık demek gerekir. Satürn, Uranüs karesi de işte tam da burada devreye giriyor.

Bu kare açı global anlamda ekonomik çöküşler ve yeni sistemlerin gelmesi, doğal afetler, isyanlar, ayaklanmalar, sıra dışı olayların ortaya çıkması çalışabilecekken olumlu anlamda da reformist etkiler getirebilir, sağlık anlamında özellikle yeni keşifler ve icatlar ortaya çıkartabilir.

Kişisel anlamda Boğa, Akrep, Aslan ve Kova burçlarını daha çok etkileyecek olsa da her zaman dediğim gibi kişiye özel harita etkileşimleri farklılık göstermektedir.

2021 yılındaki bu gökyüzü hareketliliğinin yoğun olması, özellikle sert açıların yer alması yılın bitmesine sayılı günler kalmış olsa da yıla damgasını vuracak gelişmelere gebe olabilir. Herkes de sanki yıl sonu değilmiş gibi bir his var değil mi? Sanki bu yıl bitmeyecekmiş gibi hissediyor musunuz?

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap