İçeriğe atla Altbilgiye atla

İyi ki Doğdunuz Oğlak Burçları

iyiki-dogdunuz-oglak-burclari

İyi ki doğdunuz Oğlak Burçları ????

Güneş Oğlak burcuna geçiş yaptı ve Oğlak burçlarının doğum günleri gelmeye başlıyor.


Grup: Toprak/öncü/Dişil
Yönetici Gezegen: Satürn
Renk: Kurşuni, koyu kahverengi, nefti yeşil
Uğurlu Taş: Lal, kırmızı kuvartz, kehribar
Şanslı Sayı: 8
Şanslı Gün: Cumartesi
Karşıt Burç: Yengeç
Metal: Kurşun


 

Oğlaklar sorumluluk alan, yapı oluşturan, inşa eden, toplumun yapı taşlarını ve direğini oluşturan değerlere saygılı ve düzen kuran bir burçtur. Toprağın bize sunduklarına önem verirler, medeniyetin kuruluşunda çok önemli etmen olan tarım ve çiftçilik oğlak ve yöneticisi Satürn ile ilintilidir. Bu nedenle Oğlaklar ilgilendikleri konularda kural koyucu ve otorite olmayı severler. Bunu zaten çok iyi başarırlar. Soğuk ve duygusuz gözükseler bile bir işin A-Z ye planını yapıp, organize edip, yürürlüğe koyacak kapasiteye sahiptirler. Disipline düşkün ve tecrübeye inanan insanlardır.
Aklı başında, dikkatli ve maceraya düşmeden çalışkanlıkları ile hayatta ilerlerler. Genellikle kariyerleri her şeyden önemlidir. Hangi konuda çalışıyorlarsa o konunun profesyoneli olmaktan hoşlanırlar. Sebatkar ve azimli insanlardır. Çok cömert sayılmazlar, hesaplıdırlar, ellerindekini boşa harcamayı sevmezler.
Dünyayı yöneten kurallar ve kanunlar onlar için önemlidir ve bu kurallara sıkı sıkıya bağlı kalmayı severler, çok renkli kişilikler olmasalar da, akılcı ve sağlam tavırlarıyla aranan ve başvurulan kişiler olurlar. Vücutta Oğlak, dizler, iskelet sistemi ve cildi yönetir.

Gerçek bir Oğlak’ın iki temel özelliği vardır. Güvenilirlik ve dürüstlük. Çok gelişmiş bir görev duyguları vardır. Bazen başkalarının başarısızlıklarını abartırlar. Oğlaklar arkadaşları ile ilgili çok iyi sırdaş olurlar, para konusunda dikkatli olmalarına rağmen, eli açık insanlardır. Geleneklere bağlı kişiler olduklarından, duygusal özgürlüğü anlamakta güçlük çekerler. Bu nedenle kendilerinden yaşça küçük kişilerle bazen sürtüşmeleri olur. Sürekli somut konularla uğraşmayı severler, doğada bulunan olaylardan örneklemelerle işlerini başarılı bir şekilde yürütürler. Bu yüzden ruhsal olarak da doyumlu kişilerdir. Olayları organize ederlerken rahatlıklarını gözetirler ve kendilerinin zevklerine uygun olmasına önem verirler. Bu özellikleri evlerine de yansır.
2022 sizin için sosyal ilişkiler, çevresel ilişkiler, ev alma, para biriktirme konularında ciddi anlamda olumlu etkiler yaratıyor. Bunlar dikkat etmeniz gereken önemli alanlar. Fırsatları iyi değerlendirin.
Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap