İçeriğe atla Altbilgiye atla

VENÜS RETROSU BAŞLIYOR – AFFEDİN!

venus-retrosu-basliyor

Merhaba sevgili astroloji dostlarım,

19 Aralık 2021 tarihinde başlayan Venüs gerilemesi olacak bugünkü konumuz. Venüs 1,5 yılda bir geri gider ve 40 gün sürüyor bu geri gitme hareketi, aynı zamanda 8 yıllık döngülerle de çok bağlantılıdır. 8 yılda bir oğlak burcunda gerileme yapan Venüs 8 yıl önce yaşadığınız deneyimlere benzer deneyimler yaşatır bu dönemde sizlere.

Peki nelerle bağlantılıdır bu Venüs gerilemesi?

İlişkileri temsil ediyor Venüs astrolojide. Aynı zamanda eğlenceyi, hazları, keyfi, modayı, estetiği ve para konularını anlatır. 8 yıllık geçmiş dönemlere baktığımızda da özellikle para konularında Altın’ın o dönemlerde arttığını ve Merkez bankasının da müdahale ettiğini görebiliriz. Dolayısı ile Ocak sonuna kadar benzer durumlar yaşanması olasıdır.

25 Aralık’ta da Venüs derin ve güçlü gezegenlerimizden olan Plüton ile tam olarak bir kavuşum halinde olacak. Bu kavuşum da borçlar, bataklar, ödemeler, krediler ve faiz konularında atılmış adımlarda geri adımlar yaşanabilir, geriye dönük hareketler gündeme gelebilir.

Oğlak burcunda çok da rahat olmayan Venüs bize biraz da güvenlikle ilgili, değerlerimiz, sevgiye olan bakışımız ile ilgili sorgulamalar yaşatabilir. Kendimizi değersiz hissettiğimiz bir dönem olabilir pek çoğumuz için. Ya da para ile ilgili konuların ilişkilerimize yansıdığını görebiliriz.

Neler yapmamalıyız?

Bu dönemde yeni bir kişi ile tanışmak, yeni bir ilişkiye başlamak çok doğru olmaz. Bir ilişki bağlamına girmeden kişileri tanımaya çalışırsak daha doğru olabilir.

Venüs gerilemesi sırasında düğün, nişan, evlilik, nikah gibi organizasyon ve davetlerde sıkıntı çıkma potansiyeli yüksek olduğundan ya da Venüs retrosu bittikten sonra ilişkileri değerlendirmeniz, bakış açınızın değişme potansiyeli olduğundan riskli dönemlerdir, mümkünse 29 Ocak’dan sonra yapmanızda fayda vardır. Ortaklıklar için de aynı şey geçerlidir, ortaklıklarda da para konuları ile ilgili problemler çıkma olasılığı yüksek olur.

Güzellik, bakım ve estetik konuları oldukça önemli bu dönemde, eskiden yaptırdığınız bir ameliyat, tedavi durumu varsa bununla ilgili düzeltmeler, müdahaleler olabilir ancak sıfırdan yeni bir estetik ameliyatı, saçınıza cildinize yaptıracağınız önemli bir uygulama için hiç de doğru bir zaman değil. Çok elzem değilse 29 Ocak’tan sonra yaptırmanızda fayda var.

Büyük mal, mülk gibi alanlarda satın alma yapmak doğru olmaz bu dönemde. İkinci el alım yapabilirsiniz ya da paranızı Retro bitene kadar yatırım yaparak bekletebilirsiniz. Her alım için değil unutmayın sıfırdan yeni bir şeylerin alımı içindir bu durum. Satmak için uygun bir zamandır, alım yapmaktansa satmayı düşündüğünüz eşyalarınızı satmak için bu süreci değerlendirebilirsiniz.

Neler yapmalıyız?

Maddi anlamda, para ve kariyer konularında elinizdekileri tutmaya çalışabilirsiniz.

Bu gerileme geçmişten getirdiğiniz yüklerinizi bırakmanız için fırsatlar sunacaktır, affedin, affetmek sizi huzura kavuşturacaktır.

Mevcut durumumuzu koruyabilirsek çok da fazla yapacak bir şeyimiz yok aslında.

9 Ocak’dan sonra gerçekleşecek olan Güneş – Venüs açısı inferior conjunction dediğimiz içten bir kavuşumdur ve bu günlerde Venüs’ün sabah yıldızı olarak doğduğunu görebileceğiz. Venüs’ün Dünya’ya bu kadar yakın olduğu zamanlar manyetik alanı üzerinden, havadan yayılan mikroplarla ya da virüslerle hastalıkları, salgınları getirdiği, toplumsal olaylar ve liderlerin gözden düşmesi konularının yaşandığı gözlemlenmiştir.

Temel olarak bu Venüs gerilemesi sorunlu, problemli, temeli sağlam olmayan ilişkilerin bitmesine sebep olabilir. Eğer ilişkiniz sağlamsa korkmayın ve birbirinizi bu dönemde zorlamayın.

Şirketler, kurumlar ve ortaklıklar da bu dönemde etkilenebilirler. Elinizdekileri tutmaya çalışın, maddi çıkarların ön planda olmasına ve para konularının ilişkilerinizi bozmasına müsaade etmeyin derim.

Venüs gerileme döneminden en çok etkilenecek burçlar ise;

Oğlak, kişisel yaşamlarında

Yengeç, ikili ilişkilerinde

Terazi, Ev ve aile konularında

Koç, kariyer ve meslek alanlarında daha derinden hissedebilirler.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve de etkilerini yaşadığınızda deneysel çalışmalarıma katkıda bulunmak için yorumlarda bahsedebilirsiniz. Deneysel çalışmalarıma katkı sağlayan kişilere ara ara minik süprizler yaptığımı da belirtmek isterim ????

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap