İçeriğe atla Altbilgiye atla

Merkür Boğa Burcuna Giriş Yaptı 3 Nisan 2023

Merkür Boğa burcunda

Sevgili Merkür Boğa burcuna giriş yaptın bakalım bu seyahatinde bize neler yaşatacaksın?

Evet bunca zamandır yaşanan deneyimlere baktığımızda anladık ki sen iletişim gezegenisin. İletişim, imzalar, konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar senden sorulur. Tabii ki tek başına dolaşmazsın gökyüzünde başka gezegen arkadaşlarından da etki alır biz dünyalıların üzerine yansıtırsın ????

Genel olarak senin Boğa burcundaki etkine bakarsak bizleri daha fazla sabit düşünce ve fikirlerin saracağını, maddi konular, güvenlik ihtiyacı, finans konuları gibi alanlarda belki daha fazla anlaşmalar sözleşmeler ve imzalar atmamızı sağlayacaksın. Seni biraz daha incelemeye alırsak Boğa burcuna geçiş yaptığın anda an haritasında terazi burcunun yükselmekte olduğunu görüyor Terazi’nin dispozitörü ile bir halay kıvamında stelyum oluşturduğunu görüyoruz, demek ki bir süre Venüs’ün yönetiminde olacaksın dolayısı ile ilişkiler ve finans konular biraz daha ön plana çıkacak diyebiliriz.  Önce Plüton ile kare bilinmeyen konularla ilgili biraz çatışma etkisi ve sonrasında ise Satürn’ün olumlu desteği ile de daha ciddi adımlar düşünülebilir. Ben nereye düştüm böyle derken bir anda düştüğümüz yerden bir avuç toprak ile kalkmak isteyebiliriz.

Merkür Durağan ve Retro Tarihleri

20 Nisan itibari ile 2 gün boyunca biraz durağanlaşacaksın tam olarak 22 Nisanda gerileme hareketine başlayana kadar bu günler imza, anlaşma, sözleşme, iş başlatma hatta ekim yapma gibi konularda bize ilerleme sağlamamıza engel olacak bir tohum ekebilirsin o nedenle bu günlerde öenmli işler için adım atmamaya dikkat etmek lazım. 22 Nisan sonrasında ise retro dediğimiz geileme hareketin başlayacak ve bu noktada herkesin kişisel haritalarına göre kimine iyi gelecek kimine de problemler yaşatabileceksin. Sonra yolculuğuna geri geri devam ederken sevgili Güneş ile Boğa burcunun 11 Derecesinde 2 Mayıs’da 02:22 de bir kavuşum yapacaksın. Senin retro halinde yapacağın bu kavuşum kişilik, kimlik, otorite figürlerimizle yaşadığımız çözümlenmesi gereken bazı konuları tekrar yaşatabilirsin diye düşünüyorum. Herkese aynı şeyleri yaşatmayacaksın elbette Boğa burcu kimin hangi evine yerleşiyorsa o alanlarda yaşayabilirler.

Merkür Retrosundan Korkmalı mısınız?

Senden insanlar biraz korkuyor diyebilirim; eyvah elektronik aletlerim bozulacak, aman yeni bir telefon almayayım gibi sende gülüyorsundur eminim ki ???? Herkes ilk önce kendi haritasına bir bakmalı acaba sizin doğduğunuz anda da Merkür Retro muydu? Eğer öyleyse bu sizin avantajınıza olabilir çünkü Merkür retro zamanları Merkür’ü doğum haritasında retro olanları kayırır çünkü onlarla iyi anlaşır o nedenle Merkür Retrosu hatta tüm gezegenlerin yaptığı her hareket herkesi aynı etkilemez diyebiliriz.

Merkür Durağan ve İleri Hareketine Geçişi

Geldik 15 Mayıs’a Merkür sen o gün yine bir durağanlaşacaksın ???? genel etkinden bahsedeceğim ama dikkatli olmakta fayda var. 17 Mayıs’ta da artık rahat rahat hareket ettiğin ilerleme seyrine devam etmeye başlıyorsun artık herkes rahat bir nefes alabilecek. Ve Boğadaki seyrin en başa dönerek yeniden tekrarlanacak sanki Boğa yolundan gidip geri dönüp tekrar gideceksin ???? Bu süre 11 Haziran 13:49’da İkizler burcuna geçmenle sona erecek.

Demek ki genel olarak senin hareketlerine bakarsak 3 Nisan’da başlayan Boğa burcundaki yolculuğun 11 Haziran’da tamamlanmış olacak. Ve biz sürekli finans, para, güvenlik, inat etme, sabit düşüncelerde gitme gelme, sağlam ve güçlü arkasaında duracağımız kararlar alma ve tabii bazılarımız için de olduğu yerde sayma, hareket edememe gibi etkileri de kişilerin haritalarındaki yerleşimlerine göre belirleyeceksin.

O zaman sana bu yolculukta keyifli seyirler diler, bu yazıyı okuyan tüm dünya insanlarına da kolaylıklar dilerim.

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap