İçeriğe atla Altbilgiye atla

Plüton Kova Burcunda Bize Neler Getirecek?

Plüton Kova burcuna geçişini dünya, Türkiye ve yükselenleriniz açısından bu yazımda değerlendirelim:

Plüton Kova burcuna bugün itibari ile giriş yapmış bulunmaktadır. Plüton 2024 yılına kadar bir oğlak bir kova şeklinde geçişleri ileri ve geri devam edecektir. 23 Mart – 11 Haziran arası kovada sonra  yeniden Oğlak Burcuna geçecek ve 21 Ocak’a kadar Oğlak burcunda, 21 Ocak 2024  – 2 Eylül 2024 arasında Kova 2 Eylülden sonra tekrar Oğlak geçişi olacak ve 19 Kasım 2024 tamamen kova burcuna geçerek 20 yıl boyunca Kova burcunda seyahat ediyor olacak.

Şimdi bu kadar git – gel bize ne yaşatacak diye baktığımızda; Plüton kollektif bir gezegen olarak toplumsal ve dünya düzenini etkileyen konuları ortaya getirir. Bu kadar gerileme ve ilerleme bir o burç bir diğer burç derken bize aslında yeni dünya düzenine henüz tam olarak geçmediğimizi ve bu geçişler süresinde yaşayacağımız olaylar ile hazırlığımızın tamamlanacağını ve geçişin artık 2024 den sonra tam olarak başlayacağını göstermekte. Bu süreçte zihinsel, bilimsel, teknolojik, özgürleşme, birliktelik, entelektüel bakış alanlarında büyük dönüşümler yaşayabileceğimizi söyleyebiliriz. Kova burcu derin bilgiyi, geleceğe yönelik veri ve bilgi ile işleyen alanları, geleceği daha iyi ön görmeyi, kapital bir sistemin artık geri de kalacağını ve yeni sistemin hümanistik ve birlikteliğin belki gruplar ve toplum ile birlikte yönetilen yeni bir sistemin ortaya çıkacağını düşünebiliriz. Özellikle ekonomik anlamda tek başlı ve de kapitalist sistemin yok olabileceğini, bankaların kapanması, ağır hantal işleyen kurumların kapanması ya da dijitalleşerek değişmesi söz konusu olabilir. Plüton derinlik, yer altı, gizli saklı konular artık gün yüzüne çıkarak her şeyin daha şeffaf olabileceği ve arkadan iş çevirmenin artık güç olacağı yeni bir sistemin geleceğini düşünebiliriz. Evet diyeceksiniz bu nasıl bir sistem onu gerçekten bilemem ama adil ve kollayıcı olacak bu sistemde her şeyin paraya dayalı olduğu entegrasyonların çökmesi muhtemel. İnsan önem kazanacak ve insanın değeri daha da önemli hale gelebilecek diyebiliriz. Belki bu süreçte ülke olarak bizde yurt dışına kaçırdığımız beyin göçlerini geri ülkemize getirebiliriz diye ümit ediyorum.

Yöneticiler, güç otoriteleri de artık eski yapıların ve sistemlerin devam etmeyeceğini kabul ederek değişime yöneleceklerdir. Kısa süre önce yaşamış olduğumuz depremin ve toplu kayıpların afetlerin sebebi de aslında Plüton’un Kova burcuna geçiyor olması ile de bağlantılı idi, dolayısı ile önümdeki dönemde mevsimlerin ve doğa şartlarının değişmesi ile birlikte hava, sel, deprem gibi olaylar da geçmişe nazaran artışlar görünebilir.

Kova burcu yine isyanlar, özgürlük mücadeleleri, toplumların bir araya gelerek ileriye yönelik yapılan protestoların artacağını düşünebiliriz. İnsan hakları konuları daha fazla gündeme gelebilir, hak hukuk arayışı daha fazla talep edilebilir. Plüton Kova aynı zamanda yeni dünya liderlerini de getirebilecektir, rejim ve yönetim değişimleri görülebilir. Eski sistemlerin çökmesi ve liberal yeni ekonomik ve yönetim dönemlerini getirecektir. Bu durumlar özellikle de insanların bir araya gelerek yapacakları protestolar ve büyük isyan hareketleri ile de baş gösterdiğini dünya genelinde gözlemliyor olacağız. İşbirliği yapan, takım olarak çalışan, birbirinin menfaatine de saygı duyan ve birbirini destekleyen gruplar ve bu grupların liderleri daha fazla ön planda ve sistemden kazanıyor olacaktır. (www.tarotasor.com markamızın ortaya çıkma hikayesi ve bu sitenin varoluş sebebi işte bu nedenledir, bu sayfada danışman olarak yer alan tarot uzmanı öğrencilerim sadece kendi menfaatleri ile değil birbirlerinin gelişimine ve ilerlemesine destek vermek niyeti ile biz demeyi bilen kişilerden oluşmaktadır)

Plüton kova dijital projeler, ödeme sistemlerinin dışında robotlar, robotik yeni teknolojilerin kullanılması, uzay ve uzay endüstrisi gibi alanlarda da yeni gelişmeler görebiliriz. Uzaylılar ile ilgili son dönemde ortaya çıkan bilgiler ve paylaşımlar artabilir ve belki de uzaylılardan destek de alabilir ve belki de onlarla konuşma ve anlaşma yolu da bulabiliriz ???? Jetgiller gerçek olur mu dersiniz ????

Tabii ki yine bu değişimler ve olaylar bugün ve yarın hemen gerçekleşecek değil çünkü Plüton Kova dönemi 2043 yılına kadar sürecek o nedenle 2043 yılına kadar Plüton Kova burcunda iken ne tür gelişme ve değişimleri meydana getireceğini anlatmaya çalıştım sizlere.

Türkiye için bakarsak Plüton Kova Geçişine:

Türkiye için dış borçlar, vergiler, güçlü yönetici ya da ülkenin yönetiminde etkili olan isimler ile ilgili kayıplar, finans alanında yeniden yapılanmaya götürecek olaylar yaşanabilir. Nisan ve Mayıs tutulmaları ile birlikte 21 Mayıs tarihinin önemli bir gün olabileceğini düşünmekteyim, bir doğal afet, yer altı kaynakları ve de madenlerle ilgili patlama gibi bir olay gerçekleşebilir ve Jüpiter’in büyütücü etkisi devrede olabilir. Sanki gökyüzü bize inandığın değerlerini başkaları ile birlikte savun dese de kadersel olaylar da devrede diyebiliriz.

Şimdi isterseniz Yükselen burçlarınıza göre Plüton Kova geçinin bireysel olarak hangi alanlarınızda sizleri köklü bir değişime ve dönüşüme götüreceğinden bahsedelim:

Yükselen Koç: Plüton arkadaşlıklar, gruplar, sosyal çevreniz ile ilgili yeniden yapılanma sağlayacaktır, belki arkadaş ya da dost çevrenizi değiştirebilir veya bu alanlarda düzenlemeler yapabilirsiniz.

Yükselen Boğa: Plüton sizin toplum önündeki statünüzde, kariyerinizde bir değişim ve dönüşümüne gidebileceğinizi gösteriyor.

Yükselen İkizler: Plüton sizin eğitim, yurt dışı ya da inançlar ile ilgili konularınızda yeniden yapılanma gerçekleştirmenizi sağlayabilir. Astroloji eğitimi almak bu dönüşümünüze katkı sağlayabilir. Pratik bilgiler astrolojisi eğitimlerime bir göz atabilirsiniz ????

Yükselen Yengeç: Plüton okült alanlarla olan ilişkinizi, giderlerinizle ilgili konuları belki de kredi ya da vergi gibi borçlarınızla ilgili konularda yeniden bir yapılanma sağlayabilir.

Yükselen Aslan: Plüton sizin ilişkiler ve ortaklıklar ile ilgili alanlarınızda yeniden bir yapılanma ve dönüşüm yaşamanızı sağlayacaktır.

Yükselen Başak: Plüton sizin sağlık, çalışma ortamı, evcil hayvanlarınız, hizmet aldığınız kişiler ile ilgili konularda yeniden yapılanmaya gitmenizi sağlayacaktır.

Yükselen Terazi: Plüton sizin yaratım alanınıza denk gelmekte, aşk ilişkileri, çocuklar, hobiler ve keyif alarak yaptığınız uğraşlarınız ile ilgili deneyimler yaşayarak dönüşüm sağlayabilirsiniz.

Yükselen Akrep: Plüton sizin önemli bir ev aksınıza gelmekte o nedenle aile, yuva, ev, kökler, anne karnı ile bağlantılı konularla ilgili dönüşümler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Yay: Plüton sizin, kardeşler, kuzenler, yakın çevre, iletişim, fikirler, düşünce alanlarınızda köklü bir değişim yaratacaktır. Dönüşümünüz daha çok geleceğe yönelik planlarınızda bakış açınızda da olabilir.

Yükselen Oğlak: Plüton sizin para konuları ile ilgili yeniden yapılanmaya gitmenizi sağlayacak. Gelirlerinizi nasıl değerlendirdiğinizi ya da parayı nereden nasıl kazandığınızı veya kazandığınızı başkaları ile nasıl paylaştığınız konuları sizin için artık çok önemli olabilir ve bu alanlarda bir dönüşüm yaşayabilirsiniz.

Yükselen Kova: Plüton sizin için de çok önemli bir hattınıza denk gelmekte, kişiliğiniz, kimliğiniz, yapınız, dış görüntünüz veya insanlara gösterdiğiniz yüzünüz ile alakalı bir dönüşüm yaşatacaktır.

Yükselen Balık: Plüton sizin bilinçaltı, gizli düşmanlar, geçmişten gelen sınavlar ve de genetik aktarımlar ile ilgili değişim ve dönüşüm yaşamanızı sağlayacaktır. Belki de dış dünyadaki duruşunuzun altında yatan gerçekler ortaya çıkar ve bilinç dışı yaptığınız eylemlerde bir dönüşüm yaşarsınız.

Yükselen burcunuza göre okuduğunuz bu etkiler oldukça geneldir ve kişilerin kendi doğum haritalarına göre bakıldığında ancak çok daha detaylı bilgiler verilebilir.

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap