İçeriğe atla Altbilgiye atla

Merkür Kova Burcuna Geçiş Yapıyor “Özgür Düşünceler”

merkur-kova-burcuna-gecis-yapiyor

Merkür Kova Burcunda;

15 Şubat Salı Salı 00:54 Merkür Kova Burcuna geçiş yapıyor!

İletişimin gezegeni Merkür yine iletişimi anlatan hava elementine ait bir burç olan Kova’ya geçiyor. Etkilere acaba nasıl olur? Bulunduğu konumda hangi açıları almakta ve kimlerle etkileşim halinde olacak da bireysel olarak bize ve toplumsal olarak da Dünya genelinde ne tür gelişmeleri bizlere anlatmaya çalışacak? Hadi biraz inceleyelim…

Enteresan fikirler, ilginç düşünceler, marjinal ortamlar ya da marjinal arkadaşlıklar daha fazla on planda olacak gibi duruyor. Artık kalıplaşmış ve sabit düşüncelerden uzaklaşabileceğiz. Zihnimiz bir süredir iş, sorumluluk, para, kazançlar ve hedefler odaklı çalışıyordu, şimdi biraz daha sosyal, teknolojik, farklı, marjinal düşüncelere açık olacaktır.

Tabii ki inatçılık, dediğim dedik olma durumları da söz konusu olur. Çünkü Kova sabit bir burçtur ve burada fikirler ve düşünceler ifade edilirken değişime direnir ve eleştirilere ister istemez kapalı bir hale gelebiliriz. Kararlarımıza duygularımızı dahil etmeyeceğimiz daha rasyonel ve gerçekçi düşüneceğimizi de göstermektedir.

Bu dönem yeni teknolojik gelişmeler, yeni buluşlar, uzayla ilgili keşifler, yeni icatların olmasını da bekleyebiliriz. Dikkat edilmesi gereken noktalar ise, aşırı ukalalık, bilginin içinde kaybolma, bilgi ile bir başkasını ezmeye çalışma durumları, bilgi konusunda narsizm durumları da oluşabilir. Bu da Merkür’ün Kova burcunda ki negatif etkileri arasında yer almaktadır.

İnsan hakları, insanca yaşamak, topluma fayda getirecek düşünceler, düşünce ve fikir özgürlükleri bu dönem önem kazanacaktır. Topluluklar, gruplar, derneklere katılma, kendinizi belli gruplara ait hissetme düşüncesi de yine ön planda olabilecek konular arasında.

Merkur Kovaya geçtiği anın Türkiye haritasında transit ve Progress etkilerini incelediğimde;

  • Öncelikle ülkemizde meydana gelebilecek giderler, faziler ve bazı vefat haberleri gündemi bu ay doldurabilir.
  • Türkiye’deki emlak sektörü ve toprak, arsa gibi alanlarla alakalı bir takım açıklamalar ve dayatmalar yine gündeme bomba gibi düşebilir.
  • Spor ve Eğlence sektörü ile alakalı bazı yaptırımlar, kısıtlamalar ya da baskılar gündeme gelebilecekken bu durumun medyada beklendiğinden daha fazla büyüme ihtimali de var.
  • Halkın gelir ve giderleri ile alakalı konuşmalar zaten başlanmıştı ancak bu konu ile ilgili enteresan açıklamalar ve ilginç fikir ve teoriler de gündeme gelebilir. Ekmek ve Pasta konusu gibi kurulan bir cümle yıllarca akıllarda kalıcı olabilir.
  • Teknoloji sektöründen, sosyal medya ya da e-ticaret alanlarından çok iyi tanınan ünlü kişilerden kayıplar ya da beklenmedik haberler söz konusu olabilir.
  • Özgürlükçü fikirler, bağımsızlık mücadeleleri, grupların yeni yasa talepleri gibi konularda gruplaşmalar ve duyurular gündeme gelebilir.

Her ne yaşanırsa toplumun ve bütünün yararına olması niyetimle,

Sevgi ve ışıkla kalın,

AstrologyturkGizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk

Yorum Yap