İçeriğe atla Altbilgiye atla

İlk Dördün “Fazında Doğduysanız?”

İlk-Dordun-Fazinda-Dogduysaniz

Güneş ve Ay arasındaki açı 90 dereceye ulaştığında İlkdördün Fazı oluşur. ???? Bu gökyüzünde Ay’ın tam bir yarım daire görüntüsüne ulaştığında gerçekleşir.


Ay ve Güneş arasındaki açı 135 dereceye ulaşana kadar bu faz devam eder.
Bu dönem bir kriz dönemi olarak adlandırılabilir. ⚡️ Her şeyin adeta hareketlendiği, alevlendiği bir dönemdir. Bizi motive eden enerjiyi hissedebiliriz. ???? Herhangi bir konuda motivasyon eksikliğimiz varsa bu dönemde harekete geçecek içsel enerjiyi bulacağımız şüphesizdir.


Haritasında İlkdördün fazına sahip kişilerde bir şeyleri tamamlama dürtüsü hakimdir. Bu kişiler çabalayıp olayları sonuçlandırabilirler. Fikirlerini ve kendi kişiliklerini benimsetmek için her yolu deneyeceklerdir. Bu kişiler çalışmaktan yorulmazlar. Kendilerini geliştirmek için sürekli uğraşırlar ve tatmin olmaları da çok zordur. Bu motivasyon onlara çalışma hırsı verir.


Kişi İlkdördün Fazında kendi kendine bir mücadele içindedir. Kendi kendine bir şeyleri ispatlamak ister. Toplumsal alana geçmemiştir. Mücadelesi kendi kendinedir.

Hırslı, kararlı, kafalarına koydukları şeye ulaşmakta ısrarlı olan İlkdördün insanları, adaletsizliğe ve eşitsizliğe karşı durur, kendi haklarını sonuna kadar savunurlar. Ay’ın bu fazı son derece enerjiktir. “Krizlerde eyleme geçen” insanlardır. Eski yapıları yıkarak, yenilerini oluşturmakla ilgilenirler. Lider özellikleri taşırlar ve kahramanca davranırlar. Bu nedenle acil durumlarda, yani hızlı düşünme ve eylem gerektiren hallerde ihtiyaç duyulan kişilerdir.


Krizlerde hayati roller almak konusunda doğuştan yeteneklidirler. Toplumun yerleşik olan ve süregelen alışkanlıklarına karşı bir tutumları vardır. Ancak bilinçsiz ve heyecanlı bir çılgınlık haline kendilerini kaptırdıkları zaman, büyük tahribatlar da yaratabilirler.

Haritanızda sizin ay fazınız hangisi?

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap