İçeriğe atla Altbilgiye atla

Kova Burcunda Merkür Retrosu “Maskeler Düşüyor!”

Kova Burcunda Merkür Retrosu Maskeler Düşüyor

Bugün saat 15:20 itibari ile Merkür Retro yani geri hareketine başlamış durumda. Haydi bakalım 2022 yılının ilk Merkür Retrosu hoşgeldi ????

Tam olarak 4 Şubat’a kadar sürecek olan bu gökyüzü hareketi bizleri nasıl etkileyecek?

Kova burcunda yer alması sebebi ile öncelikli etkileneceğimiz konuların Kova ile bağlantılı olaylar olacaktır. Bu konuların başlıcaları; Özgürlük, dostluklar, arkadaşlıklar, insanlığa faydalı konular, yenilikler, teknoloji, dijital konular, haklar, grup çalışmaları olmakla birlikte anın haritasında da İkizler burcunun yükselmesi ile birlikte de iletişim konuları baskın olarak vurgulanmaktadır.

Açıkcası bilginin aktarılması, iletilmesi, maillerde, telefonlarda, konuşmalarda, online olan ve elektronik ortamlardaki çalışmalarda aksaklıklar, yanlışlıklar, yanlış anlamalar söz konusu olabilir.

Ayrıca 2022 ye temiz bir başlangıç yapmak için Merkür’ün arkasından gelen Satürn eskiden kalan pek çok şeyi temizlemek adına ortalığa serecektir. Maskeler Düşecek 2021 yılının son 3-4 ayından beri özellikle kendi çıkarları uğruna yapılan taktikler, birbirinin üzerine basmaya çalışan kişiler, iyi niyetli olmayan davranışlar, hesaplı kitaplı çıkarcı hareket edenlerin hepsi ortaya çıkacaktır.

Tabiiki bu etkiler herkesin haritasına göre farklı farklı alanlarda daha detaylıca ortaya konabilir. Örnek vermem gerekirse benim natal haritamda 12. Evimden gerilemeye başlayan Merkür Bu hafta gerçekten farkına bile varmadığım gizli düşmanlarımı ortaya döktü ???? Retrolardan korkutucu bahsedeler ya ben aksine çok severim, insanın gözünü açıyor, farkındalık anlamında da çok büyük bir fark yaratıyor bu zamanlar.

Merkür Retrosu Sürecinde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Bu dönemde, yeni bir işe başlamamaya ve yeni gelen teklifleri ve projeleri 4 Şubat’tan sonraya erteleyebilirsiniz mümkünse. Teklifi Retro başlamadan önce aldıysanız ozaman değerlendirebilirsiniz.
  • Sınava girecekler oldukça dikkatli olsunlar, kağıtlarınızı kontrol edin, daha dikkatli olmaya çalışın. Optik kaydırma, not kaybetme gibi olumsuz olaylara karşı tedbirli olmanızda yarar var.
  • Gayrimenkul alım-satım işlerinizi bir süre erteleyebilir ya da retrodan sonra tamamlayabilirsiniz.
  • Telefon, tablet, bilgisayar gibi elektronik cihazlardaki belgelerinizi ve fotoğraflarınızı mutlaka yedekleyin çünkü bu dönemlerde bu tarz kayıplar sıklıkla gözlemlenmektedir.
  • Yeni bir şey almayı, alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, bunu 4 Şubat’tan sonra yapmanız önerilir.
  • Yatırım yapmak için retronun doğru bir zaman olmadığını düşünüyorum, doğru zaman retro bitimi ve etkilerinin geride kaldığı zaman zarfı olacaktır.
  • Algıları, hedefleri, arkadaşlıkları, toplulukları, benliği ön plana çıkarmaya gelen Merkür Retro sürecinde olaylar ve deneyimler biraz yüksek bir oktavda gerçekleşebilir. Kendinize hakim olun!

Merkür Retrosu Yükselen Burcunuza Göre Hangi Konularda daha çok etkileneceksiniz?

Lütfen yükselen burcunuza göre okuyunuz, herkesin kişisel haritasında daha detaylı ve net etkiler görülebilir, burada yazan burç etkileşimlerinin genel anlamda olduğunu unutmayın lütfen ????

Koç: Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, gruplar, sosyal medya ve dijital konularda, özgürlükle ilgili temalarda bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Boğa: Kariyer, iş, toplum önündeki statünüz ve babanız ile ilgili konularda gelişmeler yaşanabilir.

İkizler: Eğitim, yurt dışı, yabancı diller, inançlar ile ilgili kendiliğinden gelişen olaylar oluşabilir.

Yengeç: Giderler, kayıplar, vergiler, cezalar, okult alanlarla ilgili konularda sorunlar yaşayabilirler.

Aslan: Evlilikler ve Ortaklılar alanında gerçekleşmekte olan gerileme Aslan burçlarına bu alanlarda aydınlanmalar yaşatabilir.

Başak: Çalışma ortamı, evcil hayvanlar, sağlık sorunları, hizmet alınan kişiler varsa personelleriniz ile ilgili sorunlar yaşatabilir.

Terazi: Aşk ilişkileri, hobiler, zevk alınan alanlar, şans oyunları, iddaa konuları ve çocuklar ile alakalı gelişmeler yaşanabilir.

Akrep: Aile, ev, yuva, ebeveynler, yaşanılan hane gibi konularda gelişmeler yaşanabilir.

Yay: İletişim, kardeşler, kuzenler, yakın çevre, komşular, alanında gelişmeler ve iletişim aletleri ile ilgili de sorunlar yaşanabilir.

Oğlak: Para konuları ve gelirleri ile ilgili alanlarda deneyimler yaşatabilir.

Kova: Yükseleni kova ve de burcu kova olan kişilerin tam kendi üzerlerinde gerçekleşecek olan Retro daha çok kendileri ile ilgili konularda, belki benliğini ortaya çıkarma alanında sorunlar yaşatabilir.

Balık: Bilinçaltı konuları, hastaneler, hapishaneler gibi kapalı alanları ve gizli düşmanları temsil eden alanlarda beklenmedik durumlar yaşayabilirler.

Astrologyturk
Gizem Yılmaz | OPA Member

Yorum Yap