İçeriğe atla Altbilgiye atla

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY “İlahi Adalet”

oglak-burcunda-dolunay

Bu hafta gündemimizde Oğlak Dolunay’ı yer alıyor. Tam olarak 13 Temmuz günü başlaycak olan dolunay etkilerini 1 hafta öncesinden hissettirmeye başlar ve yaklaşık 2 hafta kadar daha etkisini devam ettirir.

İlahi adalet bu dönemde bireysel ve toplumsal alanlarımızda daha fazla ön plana çıkabilecek. Ani bitişler, kayıplar, sonlar görebiliriz. Çünkü bu dolunayda toplumsal gezegenimiz olan Plüton sahnede. 6 – 12 aksını yine son dönemde bolca yazmıştık çünkü an haritasında gerçekleşen önemli olayların bu akslarda gerçekleştiğini gördük. Dolayısı ile iç dünyamız, bilinç altımız, gizli saklı alanlarımız ile ilgili bir eski yapıların yerine yenisini inşaa etmemiz için alan açacak bir yıkım yaratabilecektir. Plüton Tarot’da Major Arkana serisinin Mahkeme kartı ile özdeşleştirilir ve bu karta sansasyon, şok edici haberler, derin mevzuların değerlendirilerek, muhakeme edilerek yıkıma karar vermeyi ve yeni bir hayatın başlangıcına geçmeyi anlatır. Gizli güçler, yer altında olan, bilinmeyen ve şimdiye kadar bastırdığımız görmezden geldiğimiz her konu bu dönemde ortaya çıkmaya ve yıkılmaya mahkum olacaktır diyebilirim.

Ay bizim psikolojimizi, içimizde bulunduğumuz koşulları ve halkın genel sağlığını, dirliğini sembolize eder.  Bu dolunayda Ay’ın kolektif gezegenlerle de açı kurduğunu görüyoruz. Bu durum sadece ülkemiz açısından değil, tüm dünya açısından da problemli, sıkıntılı olabilecek bazı durumları gösteriyor. Ay her ne kadar Venüs’ün asaleti olduğu bir derecede gerçekliyor olsa da, bu göstergeler güven, huzur ve sınırlarımızı ilgilendiren konularda kısıtlanma, umutsuzluk veya bazı travmatik olaylara işaret edebilir. Halk sağlığı ile ilgili konularda izolasyon ve kapanma durumlarını yeniden yaşatabilir ancak yeni yapılanmaları getireceğinden bu kapanmanın son olduğunu düşünmekteyim.

Bu yılki gökyüzü olayları arasında en olumsuz etkiye sahip bir kombinasyon mevcut ancak unutmayın hayatımızda, düzenimizde, bilincimizde, psikolojimizde bir şeyleri silmek ve yeniden yeşertmek oldukça zordur ve hiçbir yenilenme kolay değildir. O nedenle her türlü olumsuz açı ve kombinasyonların toplumsal olarak bizim üst bilince geçişimizi tamamlamak adına olduğuna inandığımdan korku ve endişe duymuyorum. Sizler de lütfen duymayın. Ben sizlere görevim gereği mevcut durumu izah etmeye çalışıyorum, farkındalık yaratmak adına bu ayzılarımı sizlerle paylaşıyorum. Çünkü neyi neden yaşadığımızın farkında olursak çok daha az acı, öfke, umutsuzluk ve kaygı yaşarız.

Bırakın evren bizi yenilesin ????

Oğlak Dolunayının Yükselen Burçlara Göre Etkisi:

Yükselen Koç

İş, kariyer ve aile alanlarınızda bazı sorumluluklar almanız gerekebilir, özellikle de yeni başlayacağınız işlerde bu dolunayın size olumlu bir etkisi olabilir. Daha ciddi ve gerçekçi yaklaşmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Boğa

İletişim, eğitim konuları, yurt dışı, yabancı diller ve inançlarınızı tetikleyecek bazı olaylar yaşayabilirsiniz. Eğitim ile ilgili konularda sonuçlar alabilirsiniz.

Yükselen İkizler

Bu dolunay sizin gelirler, miras ve başkasına ait gelirleriniz ile ilgili alanınızda yeniden yapılanmaları getirebilir ancak düşünerek hareket ettiğiniz müddetçe de olumlu getirilere vesile olabilir. Bu noktada sizin özellikle kamu kurumlarına olan borç, ceza ödemeleri gibi yaptırımlara karşı durmamanızı ve dikkatli olmanızı da tavsiye ederim.

Yükselen Yengeç

Evlilikler, ortaklıklar ve kendiniz ile ilgili konularda bir yenilenme söz konusu olabilir. Ayrıca taşınma, yer değiştirme durumunuz olabilir, bunun için uğraşmanız gerekebilir veya borçlanabilirsiniz.

Yükselen Aslan

Sizin tam olarak an haritasındaki konumunda yer aldığından çalışma ortamı, sağlık, evcil hayvanlarınız konularında bazı deneyimler yaşayabilirsiniz. Daha fazla çalışmanız ya da sorumluluk almanız gerekebilir.

Yükselen Başak

Sorumluluk alanınız hobileriniz, aşk hayatınız ve varsa çocuklarınız olacak. Aşkta, sevdikleriniz ile ilgili konularda, çocuklarla ilgili işlerde bir muhasebe içinde olabilirsiniz.

Yükselen Terazi

Sorumluluk alanınız özel yaşamınız, eviniz, aileniz ve ebeveynleriniz. Bu dönemde kendi iç dünyanıza, ailevi konulara, annenizi ya da evinizi ilgilendiren konulara daha ciddi şekilde eğilebilirsiniz. Önemli sonuçlar, bitişler ve yeni girişimler mevcut.

Yükselen Akrep

Bu günlerde düşüncelerinizde ciddi, yakın çevrenizde ise sizi sorumlu hissettiren durumlar ve hareketli olma ihtiyacı ön planda olabilir. İletişim konularında önemli deneyimler söz konusu.

Yükselen Yay

Finansal konular ve gelirleriniz ile ilgili konularda sorumluluk almanız gereken durumlar olabilecekken, çevresel koşulların da etkisi altında kalabileceksiniz.

Yükselen Oğlak

Sizi baştan aşağıya dönüştürecek bir deneyim süreci yaşayabilirsiniz. Bazılarınız için dış görüntünüzde olabilir, bazılarınız için karakter ve kişiliğinde olabilir ya da motivasyon enerjinizde yeniden yapılanma yaşamanız belki de kendinizi daha fazla sorumluluk alarak daha çok ortaya koyma ihtiyacınız olabilir.

Yükselen Kova

Bilinç altınızda yatan gizli konular ya da gizemli konuların gün yüzüne çıkarak bu konuları değiştirmek ve dönüştürmek durumunda kalabilirsiniz. Genel sağlık konuları ile ilgili sorumluluk almak isteyebilirsiniz. Daha çok psikolojik bir deneyim yaşamanız muhtemel.

Yükselen Balık

Sorumluluk alanınız arkadaş gruplarınız, proje grupları ve takımlar, ortak bir hedef için birlikte çalıştığınız insanlarla ilgili olacak. Bu dönemde gelecek yönünde, iş hayatınızda ya da arkadaşlarınızı ilgilendiren konularda daha hassas ve ciddi düşünmeyi gerektiren konular olacaktır. Kendinizi kontrolsüz hissetmeniz de bu süreçte çok normaldir.

Sevgi ve ışıkla kalın,

Astrologyturk Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk | Youtube @astrologyturk www.tarotasor.com

Yorum Yap