İçeriğe atla Altbilgiye atla

Yengeç Burcunda Plütonik Yeni Ay (17 Temmuz 2023)

yengeç burcunda yeni ay

Büyük Yıkım, Büyük Zafer!

Merhaba sevgili yol arkadaşlarım,

17 Temmuz Pazartesi saat 21:31’de Yengeç burcunun 24 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşiyor ve bu yazımda sizlere bireysel, toplumsal ve ülkemiz için olabilecek 1 aylık etkilerinden bahsediyor olacağım.

Yengeç burcu teması bize ev, aile, yuva, vatan, sevmek, sevilmek, beslenme, sahip çıkmak, çocuklar, bakım, kontrol etme ihtiyacı, duygusal alanlarımız, takıntılar, kin beslemek, unutmamak, geçmişte takılı kalmak gibi konuları anlatmaktadır.

Yeni Ay bildiğiniz gibi her ay gerçekleşir ancak farklı burçlarda ve farklı etkiler ile birlikte gerçekleşerek o ayın bize yaşatabileceği, yeni bir sayfa açmamız gereken alanlara işaret eder. Yeni başlangıçlar demektir aslında. Kimisi belki yeni bir aile kurma eğilimine girerken kimisi de endişe kaygı ve korkularından hatta takıldığı geçmiş hesaplarından bu dönemde kurtulmayı ve yeni bir başlangıç yapmayı başarabilir.

Bireysel anlamda Yengeç burcu hangi evinizden geçiyorsa o ev konularında yeni başlangıçları ve düzenlemeleri ya da bırakılması gereken durumları yaşatabilecektir.

Yengeç Burcu 1.Ev’inizde ise; Kendinizle ilgili, motivasyonunuz, evlilikler ya da ortaklıklar ile ilgili yeni bir sayfa açarak başlangıçlar yapabilirsiniz.

Yengeç Burcu 2.Ev’inizde ise; Para, gelirler, giderler, borçlar, krediler, vergiler ve hatta miras ya da başkalarından gelen gelirler ile ilgili başlangıçlar yapabilirsiniz.

Yengeç Burcu 3.Ev’inizde ise; Kardeşler, yakın çevre, komşuluk ilişkileri, yeni fikirler, eğitim, yurt dışı, inançlar, yabancı dil konuları ile ilgili başlangıçlar yapabilirsiniz.

Yengeç Burcu 4.Ev’inizde ise; Ev, aile, yuva, anne, baba, otorite figürleri, toprak, arsa, ev alımı – satımı, kariyer, toplum önündeki statünüzle ilgili başlangıçlar yapabilirsiniz, evlenmek, ev kurmak deneyimi de dahildir.

Yengeç Burcu 5.Ev’inizde ise; Çocuklar, yaratım alanlarınız, aşk ilişkileri, yetenekli olduğunuz alanlar, sosyal çevreniz, gruplar, vakıflar, arkadaşlık ilişkileri ile ilgili konularda yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Yengeç Burcu 6.Ev’inizde ise; Sağlık, çalışma ortamınız, iş konuları, hizmet aldığınız kişiler, evcil hayvanlarınız, bilinç altı ve geçmiş yaşam ile ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

Yengeç Burcu 7.Ev’inizde ise; Aile teması ile bağlantılı bir Yeni Ay bu evinizde gerçekleşiyor ise Evlilikler, ortaklıklar, uzun süreli ilişkileriniz ve kendinizle ilgili yeni başlangıçlar yapmanız hatta aile bağı olan birisi ya da aile gibi gördüğünüz birisi ile ortaklık konuları daha fazla gündemde olabilir.

Yengeç Burcu 8.Ev’inizde ise; Bu ev dönüşüm evi olduğundankazalar, ameliyatlar, vergiler, ödemeler, başkalarından gelen gelirler ve para konuları ile ilgili aynı zamanda korkularınız, bilinmeyen yanlarınızla alakalı yeni şeyler öğrenebilir veya Tarot ile ilgili yeni bir sayfa açabilirsiniz.

Yengeç Burcu 9.Ev’inide ise; Eğitim, yurt dışı, inançlar, uzak yolculuklar, araştırma, akademik konular hatta astroloji ile ilgili yeni bir sayfa açabileceğinizi söyleyebilirim.

Yengeç Burcu 10.Ev’inide ise; Kariyer, toplum öenündeki statünüz, ünvanınız, mesleğiniz, anne, baba, patron gibi otorite figürler, ev ve aile konularında yeni bir başlangıç yapabilirsiniz, bu evde Yengeç Yeni Ay’ı sizi evlendirebilir de????

Yengeç Burcu 11.Ev’inide ise; Arkadaşlıklar, sosyal çevre, yaratım alanlarınız, aşk ilişkileriniz, çocuklar, şans oyunları gibi konularda yeni başlangıçlar yapılabilir.

Yengeç Burcu 12.Ev’inide ise; Daha çok psikolojik ve bilinç altı konularınızda etkili olabilir ve sağlık konuları ile ilgili, evcil hayvanlarınız, hapishaneler, hastaneler gibi kapalı alanlarla ilgili konularınız varsa bu konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

Şimdi Yengeç burcu hangi evinize geliyorsa o ev konularında yukarıda kısaca bahsettiğim şekilde etkiler alabilirsiniz ancak bu durumu daha çok pozitif anlamda açıklamaya çalışsam da bu Yeni Ay Platonik etkiler aldığı için yapılacak olan başlangıçlar bizi dönüştürücü nitelikte de olacaktır. Yani bir takım manipülasyonlara kapılmamız, gizli etkenlerin rol oynaması, derinden etkili konularla mücadele vermek zorunda kalarak bu yeni sayfayı açabiliriz. Anlatmak istediğim aslında bu ay yapmak istediğiniz girişimlerde ya da başlangıçlarda zorlanma ve engellerle karşılaşmamız mümkündür. Bu durumlar herkesin kişisel haritasına göre değişkenlik gösterebileceğini unutmayınız lütfen, mesela sizin haritanızdaki bir karşılıklı ağırlama ya da Ay’ınıza gelen güzel bir destek olumsuz etki almadan da güzel enerjileri getirebilir.

Yengeç Yeni Ay’ı harita yorumu:

Plüton’dan karşıt açı alan Yeni Ay daha gözü kara başlangıçları ve sert enerjileri ile birlikte getirirken Neptün desteği ile de daha iyimser ve hayalperest yaklaşımda bulunabiliriz. Yeni Ay transiti an haritasında tam ASC üzerinde Kova burcunda şans noktasını görüyoruz demek ki genel olarak şansın da bizden yana olabileceğini düşünebiliriz. Özellikle de dönüşmeniz, aydınlanmanız, fark etmeniz gereken noktalarda, bırakmak istediğiniz, hayatınızı sıkıştıran, toksit hale getiren hele ki ilişkilerinizde aile ya da evlilik ilişkilerinizde yaşadığınız olumsuz deneyimler size aslında şans ve fırsatlar getirebilir. Uzun zamandır bırakamadığınız alanlarınız ile alakalı ani gelişmeler yaşayarak sizi hemen müdahale etmeye veya kararlar vermeye teşvik edebilir. Yeni Ay anında Ay düğümlerinin de tam olarak aks değiştirdiği bir etki yaşayacağız o nedenle sakin bir şekilde başlayan bir konu hızlı bir şekilde özellikle ilişkilerinizde hızlı ve etkili sert bir durumu yaşamanızı sağlayabilir. Çünkü kökten kesmek gereken durumlarda krizler ve çatışmalar yaşanması gerekebilir. Ama siz günün sonunda artık dönüşümü gerçekleştirdim iyi ki de bu olayı yaşadım demeniz büyük bir olasılıktır.

Türkiye ve Yengeç Yeni Ayı Etkileri:

Ülkemiz açısından Yeni Ay’ı incelediğimizde; Yükselen burcu Yengeç olan ülkemizin en önemli evlerinde iki aksı birden etkilediğini görmekteyiz. Bu demek ki ülkemizde hem yeni ve önemli kararların alınabileceğini, Plüton’un 8.evden yaptığı karşıt açı ile bilinen, ünlü, önemli iş adamı ya da bürokrat kişilerin kaybı ile ilgili gelişmeler olabileceğini, vergiler, dış borçlar, başka ülkeler ile birlikte yapılabilecek yeni anlaşmalar ya da yeni başlangıç süreçlerini göstermekte. Eğitim konularında da yeni adımlar atılarak yasalaşması ve hayata geçirilmesi de söz konusudur. Yakın komşu ülkeler ya da sınırlarımız ile ilgili mücadeleler ya da savaş vermemiz gereken durumlar da olabilir.

Dünya genelinde Yeni Ay Etkileri Nelerdir?

Dünya genelinde Yengeç hattının Rusya, Türkmenistan ve İran üzerinden geçtiğini görmekteyiz. O nedenle bu ülkelerde daha fazla yeniden yapılanma, güç gösterisi, dönüşüm hareketleri görebilecekken Vatanlarını, sınırlarını ve de toraklarını korumak adına ya da vatandaşlık konuları ile ilgili yeni düzenlemeler geldiğini de görebiliriz.

Plüton toplumsal olayları anlatan sert ve güçlü etkisi olan bir gezegendir bu nedenle, yeraltı ile ilgili temaları, petrolü, güç savaşlarını, manipülasyonları anlattığı gibi maalesef deprem gibi sarsıcı yer olaylarını da göstermektedir.

Özet olarak bu Yeni Ay’ın global olarak yaşanabilecek bir olayın ardından çözülmesi gereken bir konuya çözüm bulunabileceğini düşünüyorum bu konular özellikle gıda, beslenme ve de sularla ilgili olabilir. Bu süreçte sulardan ya da denizlerden gelen hastalık gibi durumlara da şahit olabiliriz.

Dua, dilek, manevi gelişim zamanı!

Yengeç Yeni Ay’ı sürecinde etkili olan sabit yıldızlar (Pollux, Procyon) Asc ve şans noktasının 21. Derecede olması özellikle gelecek potansiyelimizi etkileyecek, spiritüel alanlardaki enerjilerin açığa çıkması, çalışması, fark edilmesi gibi deneyimlerin yaşanarak ebedi bir dönüşüme doğru götürecektir. Tüm kadersel etkilerin yanı sıra şans da bizimle olacaktır.

Bu Yeni Ay’da en güzel başlangıçları yapabilmeniz dileğiyle…

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap