İçeriğe atla Altbilgiye atla

Güneş Kova Burcunda “Aktivist”

gunes-kova-burcunda

Mutlu yıllar dilerim tüm kova burçlarına  ???? iyi ki doğdunuz, iyi ki varsınız ???? her burcun olduğu gibi sizlerinde bu dünyaya gelirken bir misyonunuz vardı ve şimdi bu tekamülü tamamlamak adına yeni bir yıl döngüsüne girmiş bulunmaktasınız.

Şu anda Güneş’inizin tam üzerinde bir Satürn ve Retro bir Merkür yer almakta, bu sene kendinizle ilgili konuların daha fazla ön planda olabileceğini, kendinizi daha kısıtlanmış ve baskı altında hissedebileceğinizi söyleyebilirim. Merkür retrosu ise düşüncelerinizi, fikirlerinizi ortaya koymanızda, kişisel teknolojik cihazlarınızda, iletişim ile ilgili her türlü konuda sorunlar yaşama olasılığınız var maalesef bu konulara bu sene daha çok dikkat edebilirsiniz.

Kova burcunun genel özelliklerinden bahsedelim birazda;

  • Doğum tarihi: 20 Ocak- 18 Şubat
  • Niteliği Sabit
  • Elementi Hava
  • EV ( GRUPLAR, ARKADAŞLIKLAR, DERNEKLER EVİ)
  • Maskulen
  • Yönetici gezegeni Satürn, Uranüs
  • Güneş zararda
  • Kritik dereceleri 9 ve 21
  • FİZİKSEL BAĞLANTILARI; Kan ve Dolaşım sistemi, bacaklar, bilekler, aşil tendonu ile bağlantılıdır. Modern astrolojide 3. göz ile nitelendirilmiştir.

Kova burcu kişileri idealleri ve özgürlükleri için yaşar. Zodyak burçları içerisinde en aktivist ve radikal inançları olan burçtur diyebiliriz. Kovalar sadece kendileri için değil tüm toplum bireyleri için hak, özgürlük, eşitlik ve adalet ister. Gerekirse bunun için çaba harcar.

Kovalar deha sahibidir. Bilimsel bir merakları vardır. Rasyonel düşünürler ve mantıklı çıkarımlar yaparlar. Her durumda objektif kalıp, duygularını işin içine katmadan kararlarını verirler. Yenilikçi, açık görüşlü ve vizyoner kişiler olurlar. Kovaların çevresi arkadaş doludur, ancak arkadaşlıklarında onlardan yüzde yüz sadakat beklememelisiniz. Çünkü kovalar aslında hep gerçeğin ve doğru olanı yapmanın, ideal olanın peşinde ve arayışında oldukları için prensiplerine karşı gelecek herhangi bir konuda sizin arkanızda durmayacaklardır, bu nedenle herkese eşit mesafede durmaya çalışırlar. Onlar bireysel sorunlardan çok toplumsal sorunlarla ilgilidir. Bazen işi aşırıya götürüp, uç fikirler öne sürüp, uygulaması güç çözümler öne sürebilirler, yine de fikirleri her zaman ilginç ve orijinaldir.

Teknoloji ve en son çıkan yeniliklerden hep haberdar olurlar ve bunlardan en iyi biçimde yaralanmasını bilirler.

 

Yorum Yap